PSYCH-K®’yi Nedir?

Kurucusu olan Robert M. Williams M.A’nin kendi sözleriyle tarif edersek “PSYCH-K® zihninizin yazılımını tekrar programlamanın ve hayatınızı değiştirmenin bir yoludur. PSYCH-K® bir değişim aracıdır. Aracın direksiyonu sizdedir ve nereye gideceğinize karar vermez ancak sizi oraya güvenli bir şekilde götürür. PSYCH-K® bizi varmak istediğimiz hedefe en kısa yoldan götüren bir araçtır, başka bir deyişle hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmenin en kısa yoludur.

Sürekli olarak aynı davranış kalıplarını sergilemek ve başarısızlığa ulaşınca kendimize çeşitli bahaneler üretmek, bu bahaneleri etrafımızla ilişkili kılmak çoğumuzun yaptığı bir şeydir. Kendimize iğneyi batırdığımız zamanlarda da, yeterince çok çalışmadığımızı, konunun üzerine düşmediğimizi düşünüp bir dahaki sefere daha çok çalışmayı ve odaklanmayı hedefleriz.

Fark Etmek

Evinizin içine girmiş ve dışarı çıkmaya çalışan bir arıyı hiç gözlemlediniz mi? Arı bir metre ötesinde açık duran pencereyi fark etmediğinden transparan cama sürekli kendini vurur, çünkü baktığı noktadan gördüğü şey dışarısıdır. Yaptığının doğru olduğuna inanarak daha çok dener, sanki uyguladığı kuvvet az geliyormuş gibi her seferinde daha büyük kuvvetle cama çarpar. Eğer onu yönlendirip pencereyi bulmasına yardım etmezseniz içeride kapalı kalacaktır. Çoğunluğumuz işte bu içeride kapalı kalmış arıya benzeriz.

İşte tam da bu noktada hedefinize giden en kısa ve kolay yolu size gösterecek bir PSYCH-K® Kolaylaştıcısı olarak, hayatınızı bambaşka bir noktaya taşımanıza tüm içtenliğim ve profesyonelliğimle yardımda bulunmayı kendime hedef edinmiş olan bir kişiyim.

Bilinçli Zihin 

& Bilinçaltı Zihin

Zihnimizi bir aysberge benzetebiliriz burada aysbergin yüzeyindeki kısıma Bilinçli Zihin: İrade, Akıl, ve Vizyon diyebiliriz. Aysbergin altındaki kısım ise ; Bilinçaltı Zihin: İnançlar, Şartlanmalar, Değerlerimiz, Sergilediğimiz Tutumlar, Duygular, Algılarımız, Davranışlarımız ve Fiziksel Vücudumuz’ u yönetir.

Zihnimiz

Neurobilim araştırma verilerine göre hayatımızı nasıl yaşayıp nasıl deneyimleyeceğimize bilinç altımız karar verir, öyleki yaptıklarımızın %95’i bilinçaltımız tarafından otomatik olarak, alışkanlıklarımızla ve istem dışı şekilde yönetilir.

Bilinçli Zihin

İrade,
Akıl,
Vizyon

Bilinçaltı Zihin

İnançlar, Şartlanmalar,
Değerlerimiz, Sergilediğimiz Tutumlar,
Duygular, Algılarımız, Davranışlarımız

Birçok kişisel gelişim teknikleri size yardım eden, kişinin performansına bağlıdır, birlikte çalıştığınız insanın o gün sıkıntılı bir durumu varsa yaşadığınız deneyim de bundan olumsuz etkilenir. Oysa PSYCH-K®‘de böyle bir durum söz konusu değildir. Sonucun kalitesi sadece PSYCH-K® Kolaylaştırıcısı ile birlikte PSYCH-K® yapmaya gelen kişinin bilinçaltı ve üstbilincinin birlikte çalışmasının ürünüdür.

Birçok kişisel gelişim tekniklerini 2007 yılından beri deneyimleyip uygulamış biri olarak tüm sorunlarımın çözümünü bulduğum ve her yönü ile çok iyi düşünülüp tasarlanmış olan bu yöntemi bizlere kazandırdığı için Rob Williams’a kendim ve bundan tüm fayda gören birlikte PSYCH-K® yaptığım insanlar adına teşekkürü bir borç bilirim.